Ознайомлення з природним довкіллям .
Тема :
- Доброго ранку , любі малята ! Вітаю вас з пухнастим снігом і морозцем !За вікном на дворі , мов казка - все вкрито сніговою ковдрою ! Зима !
-Сьогодні ми здійснемо подорож лісовими засніженими стежками .
- Та спочатку пригадаймо правила поведінки в природі . Ці правила треба знати і дотримуватися їх :
. Не кидати сміття . Не забруднювати територію !
.Не ломати кущі , не обламувати гілки дерев !
. Не турбувати комах , які взимку спочивають !
.Голосно не розмовляти !
. Взяти у вузлик зернят , для підгодівлі птахів !
- Давайте згадаємо , як треба вдягатися взимку , та за потребою дамо поради дітям, які тільки вчаться вдягатися самостійно :
- Взимку ліс відпочиває: сплять дерева , скинувши листя восени . Зеленими залишилися тільки ялинки - вони понахиляли свої віти - лапи , що прогнулися під вагою снігу.- Коли виглядає сонечко , сніг та їней на деревах і кущах виблискують наче сотні зірочок , які впали з неба і розсипалися по землі .
-Для нас сніг не тільки приваблює своєю красою , а ще здається холодним .
- Для лісу і лісових мешканців сніг має велике значення . Недаремно сніг називають " снігове покривало " , або " снігова ковдра ", під товстим шаром снігу зберігається тепло , яке захищає рослини і тварин від морозу.- Оселі звірів , які впадають в зимову сплячку , теж зверху засипає снігом , під його толщією тваринам тепло і затишно .
його оселю .
- А якби не було снігу в лісі , як би спалося відмедеві ? Поміркуйте , малята. Незручно , холодно і вогко .
- Згорнувшись у клубочок , у своїй теплій норці , вкутану в " снігову ковдру",до самої весни спить їжачок :
- Зайчик , на зиму одягнув теплу ,густу білу шубку , що допомогає йому бути непомітним для хижих тварин і зігріває в люті морози .
- Мишці теж у норі ,під сніговим покривалом, тепло і спокійно , не дістане її ні лютий мороз , ні колючий зимовий вітер .Може її лише дістати хижа лисиця . Та якщо снігу намете багато , то ж він допоможе мишці зберегти своє життя - завадить відчути лисиці мишачий запах , що і врятує тваринку .
- По всьому лісу ми бачемо сліди диких тварин , це говорить про те , що життя зимою в лісі не завмирає . Не всі тварини взимку сплять , вони по своєму пристосовуються до зими .
-Запасається горішками , жолудями ,шишками та грибами .Щоб їй з дитинчатами було що їсти холодною зимою .
-Лисичка та вовк взимку теж не сплять . Пережити зимові морози їм допомогають дуже теплі і густі шуби .
- Погляньте на лапки рудої хижачки . Вони покриваються взимку хутром, ніби вона взута в чобітки , що допомогає лисиці бігати по снігу і не мерзнути . На ніч лисичка робить собі норку у снігу, де прикрившись пухнастим хвостом , та згорнувшись у клубочок , тихесенько собі спить під час заметілі і хуртовин .
- Вовки навпаки вдень сплять , а з настанням сутінок виходять на палювання , адже вони найнебезпечніши лісові хижаки . Вовки мають чудовий слух і добре бачать в темряві .
- Найважче у зимовий період косулям і диким кабанам :
- Адже вони харчуються переважно рослинною їжею , яку добувають з під снігу . Та в люті морози , коли земля промерза , їм часто доводиться голодувати .
- Адже вони харчуються переважно рослинною їжею , яку добувають з під снігу . Та в люті морози , коли земля промерза , їм часто доводиться голодувати .
Відкрийте зошит Зима стор .6 , погляньте , як люди допомогають травоїдним тваринам пережити зиму .
Виконайте завдання з цієї сторінки .
- Сьогодні ми повертаємося з подорожі лісом , та незабаром повернемося туди знову , адже ліс - це велике царство , про яке можно багато говорити і милуватися його красою !
Буду вам вдячна , якщо сьогоднішню розповідь, ви розповісте бабусі , або татові , вони з радістю вас послухають .
- Малята , знайдіть відмінності між двома картинками :
Під час прогулянки допоможіть дорослим розчистити доріжки у дворі .
Бажаю вам тихого і доброго дня , радійте кожній миті !
Комментариев нет:
Отправить комментарий