Розвиток мовлення . Ознайомлення з соціумом .
Тема : Побутові прилади .
- Доброго травневого ранку , любі малята !
- Сьогодні ми зазирнемо у минуле ,здійснемо невеличку та незвичайну подорож . Я загадаю три загадки , та всі вони мають одну відгадку :
1)В прозорім будинку, де стіни скляні,
Заснув тихо вогник веселий, ясний.
Та тільки-но нічка на землю ступає,
Прокинеться вогник, засвітить, засяє.
Сонечко маленьке спить собі тихенько.
Вечір в хату завітає, сонне сонечко вмиває,
- Молодці ! Відповідь одна й та ж - електрична лампочка . А як ви здогадалися ? Проаналізували підказки -лампочка схожа на грушу , сяє в хатинці в вечірній час, знаходиться угорі кімнати .
-Подорож наше буде у минуле електричної лампочки . Закрийте , будь ласка , очі , а я скажу чарівні слова . За їх допомогою ми опинимося поряд з предметами , які розкажуть нам про те , як люди освітлювали своє житло до того , як з'явилася електрична лампочка .Раз , два , три - у минуле ми прийшли !
- Малята , ви впізнали ці предмети ? Назвіть їх .
- Що є спільного між свічко, ліхтариком і гасовою лампою ? Вони запалюються і дають світло .
- Як ви важаєте , малята , електричне освітлення завжди було ? А як в давнину освітлювали свої печери наші пращури , поміркуйте ? Так , вони розпалювали в печері вогнище і від нього ставало світліше .
- А як ви думаєте , не страшно було людям ходити по вулиці вночі ?
- Що ж придумали люди ,щоб освітлювати собі шлях уночі ? Ліхтарики .
- Пройшли роки , і люди для освітлення оселі придумали більш зручний спосіб - свічки . Свічки виготовляли і виготовляють з бджолиного воску . Від них є світло і горіння воскової свічки не шкодить здоров'ю людини .
Ще пізніше люди навчилися виготовляти гасові ( керосинові ) лампи . Та гасова лампа небезпечна в використанні . Якщо її зачепити і перекинути - миттю виникала пожежа ,і до того ж при її горінні чутно було неприємний запах керасину і каптіння . Тож треба було шукати нові і нові засоби освітлення житла .
- Довгий шлях був пройденний людьми , багато знань треба було засвоїти , щоб засяяла електрична лампочка .
- Ось таке минуле було у електричної лампочки .
- А завдяки чому працює електрична лампочка і всі електричні прилади , які є у кожному домі ? Погляньте , які предмети ми називаємо електричними приладами , або ще - побутововою технікою :
- Побудова техніка , як добрі чарівники допомогають нам , без них було раніше дуже важко .
- Дротами , що протягнені на вишках та стовбах , біжить електричний струм і заходить у кожну домівку . З іншого боку , щоб в наших оселях була електрика ,дроти з'єднані з розетками , вимикачами і лічильниками .
-Погяньте ( картинка з побутовою технікою ) , від кожного приладу відходить шнур зі штепсельною вилкою . Щоб побутова техніка запрацювала , треба штепсельну вилку вмикнути у розетку - електричним струмом живиться електротехніка .
Бажаю вам мирного дня , бережіть себі !
Комментариев нет:
Отправить комментарий